sıkıntıdan kurtulmak için yine esmaül hüsna nın el halik ismi zikredilmeli sıkıntıdan kurtulmak için kaç kere nasıl el halik zikredilmeli aşağıda izah edeceğiz yanlız arkadaşlar itikat her konuda önemlidir unutmamak gerekli ki her derdin dermanı kuran,namaz,iman dır.Allah bizleri secdesinde daim olan kullarından eylesin (amin) sıkıntıdan kurtulmak için el halik ismi ve anlamına zikir adedine bakalım yine Mehmet Arlı nın esmaül hüsna nın esrarı kitabından.
el Halik Anlamı; her şeyin varlığını ve geçireceği halleri taktir ede,yaratan,yoktan var eden,büyüklükte eşi olmayan.
sıkıntılardan kurtulmak ve başarılı olmak için
Allah her canlıyı sudan yarattı.İşte kimi karnı üzerinde yürümekte,kimi iki ayağı üzerinde yürümekte,kimide dört (ayağı) üzerinde yürümektedir.Allah dilediğini yaratır.Hiç şüphesiz Allah her şeye güç yetirendir.(nur suresi 45)ikir niyeti; işlerde üzüntü ve sıkıntılardan kurtulmak ve başarılı olmak için.

Gerçekleşmesi zorlaşmış bir işin olması yada murat edilen bir işin ola bilmesi için tam bir temizlikle tenha bir yerde kıbleye karşı diz çökerek 5115 defa Ya Halik ismi zikredilir ve Allahu Teala’dan (cc) hacet talep edilirse Allah (cc)’nın izni ile o talep gerçekleşir.
sıkıntıdan kurtulmak için, başarılı olmak için el halik
Mehmet Arlı nın kitabında yer alan el halik vefkini paylaşaamdım internette de bulamadım ama bu vefkle uygun zamanda hazırlanan mühürle kısır kişilerin çocukları olduğu tecrübe edinmiştir. çocuğu olmayanlar için bu ismin vefkini Mehmet Arlı nın Esmaül hüsnanın esrarı kitabında bula bilirsiniz çocuğu olmayanlar için bu vefki vere bilmeyi çok isterdim..
sıkıntıdan kurtulmak için, başarılı olmak için, çocuğu olmayanlar için el halik