sevilmek için yine esma ül hüsna Allah’ın isimlerinden faydalana biliyoruz Esmaül hüsna çok yerde çok konuda sizlere bütün inananlara çok faideli bilgiler ve olanaklar sunuyor bizler namazdua.net sitemiz de sadece namaz duaları namaz sureleri değil İslam dini ile alakalı bütün bilgileri suna bildiğimiz ölçüde paylaşacağız esmaül hüsna ile alakalı bütün bilgiler Mehmet Arlı nın esmaül hüsna nın esrarı kitabından alınarak sizler ile paylaşılmaktadır kaynağı olmayan hiç bir bilgiyi sizler ile paylaşmayız.
esmaül hüsna da el mütekebbir ismini inceleyeceğiz
el mütekebbrir anlamı: varlık sahibi her şeyde ve her hadise de büyüklüğünü gösteren sevilmek için her kes tarafından sevilmek için;
O Allah ki O’ondan başka ilah yoktur.Meliktir;Kuddüs’tür;selam’dır;Mü’min’dir;Müheymin’dir;Aziz’dir;Cebbar’dır; Mütekebbir’dir. Allah (müşriklerin)Şirk koştuklarından çok Yücedir. (Haşr 23) zikir adedi 664 zikir niyeti; izzet,refah ve gerçek büyüklüğe erişebilmek için halk tarafından sevilmek için

bir kimse bu ismi bir mekanın (ev,bahçe,şehrin surları vb) 94 tane olacak şekilde yazarsa Allahu Teala (cc) o mekanı her türlü afet ve beladan korur.
her gün sabah namazından sonra bu ismi 664 defa zikreden kimseye herkes itaat eder.bu ismin vefkini yazıp üstünde taşıyan kimse bütün insanların yanında itibarlı sözü dinlenen zat olur.
afetten korunmak için, sevilmek için,sözü dinlenen olmak için