İslam Ve terör
Allah C.c dinimiz islam’da ve İslam öncesi inen bütün kitaplarda Öldürmeyi yasaklamıştır.Dinimiz İslamda Canı Allah Verdi Allah alır var Bir çok ayette ve hadislerde İnsan canının önemli olduğunu ve hele ki İslam dininde kardeşlik kavramı vardır mümin müminin kardeşidir.mümin müminin kardeşidir. İslam dini insan ve canlı hayatına o denli önem vermiş o denli sahiplenmiş ve kutsal kılmıştır ki İslam ve terör kelimelerini aynı satırda yan yana kullanmak bile büyük hatadır.

Neden Terör İslam Devletlerinde?

Aslında başlıkta yer alan soruda bile sorunun cevabı mevcuttur.İslam devletleri Müslüman olanlar değil terör ama Müslümanlığı benimsemiş kabul etmiş toplumlara karşı yürütülen bir politika bu ve İslam devletlerini, İslam dinini yanlış,kötü göstere bilmek adına İslam ve İslam devletlerini kötü göstermek düşman edinmek için bu toplum üzerinde oynanan hemde çok uzun zamanlardan bu yana uygulanan bir uygulamadır. Bizim dinimiz kesin bir dil ve emirle öldürmeyi reddeder. Ne yazıkki günümüzde islamafobi diye bir kavram çıktı ve dünyada İslam düşmanlığını artıra bilmek adına akıl almaz insanlığa sığmaz olaylar yaşatılıyor.terör örgütlerine baktığımızda zamanla anlıyoruz ki yapılan itiraflar ve söyleşiler gösteriyor ki terör örgütleri Müslüman olmayan toplumlar tarafından Müslümanlardan oluşuyormuş gibi bir kisve altında kuruluyor oluşturuluyor ve millete öyle gösteriliyor. Oysa ki bu terör gurupları İslam ve kuran bilmez kural tanımaz farz sünnet bilmez kişilerdir. İslam ile en ufak bir alakadar olan kişi bırakın insan öldürmeyi bir hayvanı incitemez,bir ağacı gereksiz yere kesemez bir canlının üzerine göre göre basamaz. İslam böyle yüce böyle canlıya değer veren önem veren bir Dindir ve bu dine mensup olan kişilerinde yaşam tarzı şekli buna uygun olmak zorundadır.

deaş

denilen cani gurup islam devleti vs saçmalıklar ile çıkmış ama bahsettiğimiz konuya en uygun terör guruplarından birisidir. Din bilmez İslam devleti der ama dinle ahlak ile hele ki İslam ile alakası bağı mantığı olmayan bir cani guruptur. İslam diyor ya bu gün öğreniyoruz ki cia emeklileri itiraflarda bulunuyorlar kurucusu abd imiş ama ilk faliyet gösterdiğinde bakın ki Müslümanlara karşı olanlara karşı imiş gibi ama yersen. her milletten her ülkeden insan içinde yer alan bir örgüt bir terör deaş denilen musibet yaptıkalrına bakarsak bütün insanlığa sığmayacak eylemler içerisinde mevcut buna islam diyecek kişi islamı bilmeyen kişidir.

fetö

fetö denilen terör örgütü hemen hemen hepsinden daha farklı ve daha sinsi bir terör örgütü. İşin kötüsü şu faliyet gösterdiği topraklar üzerinde yaşayan kişilerden seçmiş üyelerini ve sinsice o topraklarda yaşayan herkese İslam dinine ve o millete faydalı bir hizmet yapıyormuş gibi görünüp emellerine ulaşmakta acelesi olmayan bir örgüt ne acıdır ki vuracağı milleti kendi milleti ile vuruyor. Türkiye de olduğu gibi Türk insanı,Türk silahı,Türk parası Ve Türk milletinin vurduğu Türk milleti ne acı dimi? fetö bir İslamı lider olarak görünüyor bakışta Türkiye den kaçmış kime sığınmış Amerika  soru şu Amerika bir İslam liderine niye kucak açtı? Amerika İslam dinini mi benimseyecek? İslama fobi faaliyetlerinin yüksek olduğu Amerika bu Sözde İslami lideri Niye vermiyor? Bu gün avrupa ülkelerinde her birinde fetö terör örgütünün elemanları var İslama fobi de engel tanımayan bu ülkeler bu İslam alimi büyük adam ilim sahibi kendini islama vermiş sözde fetö adamlarına karşı niye bu denli şefkatli iken; camilerimize ciddi islamı yaşamaya çalışanlara karşı düşman?

Buradan da görüyoruz ki İslam ve terör bir arada olmaz olmuyor islami terör yok islama karşı terör var 

İslam ülklerinin yer aldığı ortadoğu üzerinde avrupa ülkelerinin batının emelleri bitmedi bitmiyor bitmeyecek işte bu emellere ulaşa bilmek adına yapılan bu eylemlerin her biri İslama mal edilmek istenerek oluşturuluyor terör örgütleri ve islama mal ediliyor yoksa islam ve terör asla ama asla yan yana gelemeyecek iki kelimedir.

LaZ_NeCMi